CENÍK

Technika Balayage

Název této barvicí techniky pochází z francouzského slova „balayer“ neboli „zametat“. Při balayage totiž vlasy obrazně řečeno zametáte štětcem. Barva se přitom aplikuje od ruky, nemá ostré hranice. Kadeřník se pak rozhodne podle Vašich vlasů, které pramínky nabarví a které ne. To Vám zaručí jedinečný a velmi přirozený barevný výsledek. Intenzita barvy bude v každém pramínku jiná. Technika balayage je vhodná pro blond, zrzavé i hnědé vlasy. Barva se navíc nenanáší ke kořínkům, takže není třeba ji tak často obnovovat. Tato technika je ideální pro ty, kdo mají rádi nekomplikovaný, přirozený styl.

Melír do vlasů je výrazná úprava vlasů, kdy se na vybraných proužcích vlasů aplikuje světlejší barva než na zbytku vlasů. Tím vzniká efekt kontrastu a celkově vypadají vlasy světleji a objemněji. Melír lze udělat různými způsoby, například tenkými proužky vlasů nebo většími plochami, a také různými barvami, dnes obvykle pomocí barev, které nehrozí vysušením vlasů.

V dnešní době se využívá mnoho různých (někdy i náročných) technik, vždy se ale jedná o to samé – vytvořit tmavo-světlý kontrast v rámci vlasového účesu.

ZAVOLAT